Güncel Etkinlikler >>
Etkinlik Arşivi >>

Sahne Sanatları Bölümünde Bir Öğrenci Projesi Olarak “27 Mart 2009”
27-Mart-2009--
KOÜ GSF Sahne Sanatları Bölümü

Fakültemiz Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri, 27 Mart Dünya Tiyatro günü için görkemli bir etkinlik düzenlediler.

Dramatik Yazarlık ikinci sınıf öğrencilerinden Elif Solak, Hakan Hüseyin Gül ve Ezgi Özcan’ın ortak projesi olan şenlikte, düzenleme, koordinasyon ve etkinliklerin tümü bölüm öğrencileri tarafından gerçekleştiriliyor.

Dramatik Yazarlık ikinci sınıf öğrencilerinin yazdığı oyunlar kısa oyun olarak, Dramatik Yazarlık birinci sınıf öğrencilerinin yazdığı oyunlar ise okuma tiyatrosu olarak sergilenecek. Müzik, söyleşi ve Sahne Tasarımı Sergisi ile renklenecek günde, Dramatik Yazarlık ikinci sınıf öğrencilerinden Fırat Bayrak’ın yazdığı “Dumanlı Han”, Melda Köser’in yazdığı “Ayna” adlı oyunlarda Oyunculuk ikinci sınıf öğrencileri, Cengiz Eşiyok, Nermin Kurtuluş, Çağdaş Ataman ve İpek Şen oynayacaklar.

Yönetmenliğini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncularından ve Sahne Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Veysel Sami Berikan’ın yaptığı oyunların yönetmen yardımcılığını Merve Dizdar üstlendi. Dramaturgisini Fırat Bayrak (Dumanlı Han) ve Melda Köser’in (Ayna) yaptığı oyunlarda, dekor ve kostüm tasarımını, Sahne Tasarımı öğrencileri Ayşegül Baydüz ve Şafak Gürler, ışık tasarımını ise Uğur Oktan ve Ceren Aygüt yaptı.

Dramatik Yazarlık birinci sınıf öğrencilerinin yazdığı kısa oyunlar, Oyunculuk Bölümü birinci sınıf öğrencileri; Eylül Aykut, Uğur Salih, Erdoğan Ünlü, Ergin Düzgün, Yusuf Dinçer, Serhat Özbek, Batuhan Pamukçu, Çağrı Büyüksayar ve Merve Uçar tarafından okuma tiyatrosu olarak sergilenecek.

Bu oyunların yönetimini, Devlet Tiyatroları yönetmenlerinden ve Sahne Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi O.Coşkun Irmak’ın verdiği “Sahnelemeye Giriş” dersi kapsamında, Sahne Sanatları Bölümü üçüncü sınıf öğrencileri gerçekleştirdi. Gizem Yerlikaya’nın yazdığı “Meriç Nehri” adlı oyunu Uğur Oktan, Kadir Akbulut’un yazdığı “Dostlar” adlı oyunu Gülsemin Angışlan yönetirken, Turgay Yıldıran’ın yazdığı “Şıhselli” adlı oyunu Nergis Acar ve Alkan Akbulut, Fatma Tuğcu’nun yazdığı “Karanlığa Fener” adlı oyunu İlter Kapıcı ve Gizem Özdengelen, Oktay Emre’nin yazdığı “Evin Orta Yerinde Gülüşen Demokrasi” adlı oyunu Ceren Cevahir ve Cenk Gündoğdu yönetti.

Etkinliğin sunuculuğunu Oyunculuk üçüncü sınıf öğrencileri Nergiz Acar ve Talha Kaya’nın yapacağı günde, Sahne Tasarımı öğrencilerinin tasarladığı maske ve kostümler, etkinlik açılışında gerçekleştirilecek kortejde sergilenecek. Yine tasarım ve oyunculuk bölümü öğrencilerinin ortak çalışması ile hazırlanan tahtabacak gösterisi korteje ve etkinliğe renk katacak. Ayrıca Sahne Tasarımı öğrencilerinin maket ve kuklalarının da görücüye çıkacağı küçük bir sergi düzenleniyor.

27 Mart afişi tasarımını, Sahne Tasarımı ikinci sınıf öğrencilerinden Yunus Emre Uyanık’ın yaptığı günde, Sahne Sanatları Bölümü Atölye Sahnesi’nde gerçekleştirilecek olan etkinliklerin tüm teknik ihtiyaçları, ışıklandırma ve mekan düzenlenmesi yine bölüm öğrencileri tarafından gerçekleştiriliyor.

Etkinlik, Sahne Tasarımı birinci sınıf öğrencisi Serhan Demirhan’ın grafiti şovu, yazarlarla söyleşiler, Dj performans ve kokteyl ile devam edecek…Etkinlik İle İlgili Linkler
1. -
2. -
3.
4.


Sanal Sergi :

Etkinlik Görselleri (büyütmek için üzerlerine tıklayınız)

Basın Döngüsü - Linkler

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.